Sea to Summit Frontier UL Cutlery Set LH Spoon & Spork
Detta lättviktiga bestickset från Sea to Summit är perfekt för backpackers och friluftsentusiaster på språng. Setet innehåller en sked och en spork, båda tillverkade av lätt och hållbar aluminium. Dessutom medföljer en adapter som kan förvandla setet till salladsbestick eller en praktisk tång.
Var för sig är Frontier Long Spoon och Long Spork fantastiskt lätt bestick. Rör om med dem. Ta bort de sista tuggorna från en frysdryckspåse med dem. Ös sorbet. Stapla dem för enkel transport. Men när de sätts ihop med adaptern får de en helt ny funktion. Använd dem för att servera sallader, ta upp pasta eller vända saker på en grill.
Användning
Detta set är perfekt för att äta måltider på språng. Den lätta designen gör det enkelt att ha med i ryggsäcken eller väskan, så att du alltid har bestick till hands, oavsett var du är. Setet är också lämpligt för campingresor, där du kan använda det till både frukost, lunch och middag, antingen för dig själv eller när hela gruppen ska serveras. Det är lätt att rengöra och kan användas om och om igen.